Kategorie
Napędy do bram

Co wpływa na trwałość bram garażowych?

Decydując się na wybranie bram garażowych, ważne jest postawienie na takie, które będą w stanie sprawdzić się podczas użytkowania. Istotne jest postawienie na takie, które są w stanie zapewnić dużą trwałość. Wpływ na to ma między innymi rodzaj materiałów zastosowanych do wykonania bram.

Materiały stosowane do wykonania bram
Do zrealizowania bram garażowych są obecnie stosowane bardzo różne materiały. Do najbardziej popularnych materiałów zaliczają się blachy stalowe czy aluminiowe. Jednak nadal stosowane jest drewno, które jest w stanie zapewnić ciekawie prezentujące się bramy garażowe. Do coraz częściej stosowanych materiałów zaliczają się między innymi blachy miedziane, a także aluminiowe, które pokrywane są dodatkowo brązem. Nie warto decydować się na takie materiały, które nie są w stanie zapewnić odpowiedniej jakości wykonania. Postawienie na wysokiej jakości materiały to możliwość pozyskania wyrobów, które są znacznie bardziej wytrzymałe. Pozwala to wydłużyć czas użytkowania bram bez konieczności dokonywania wymiany na nowe.

Rodzaje bram
Wybierać można różne rodzaje bram. Typ bramy ma również duże znaczenie, gdy konstrukcja przekłada się bezpośrednio na sposób użytkowania. Do podstawowych typów zaliczyć można:
– bramy uchylne
– bramy segmentowe
– bramy rolowane
– bramy rozwieralne.
Zdecydowanie najbardziej popularnym typem bram garażowych są bramy uchylne. Tego typu wyroby oferuje wiele firm. W ten sposób niemal każdy producent bram garażowych jest w stanie zapewnić taką konstrukcję. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że jeśli chce się korzystać z takiego typu bramy trzeba posiadać odpowiednią ilość miejsca przed garażem. Wynika to z wysuwania się dolnej część bramy na zewnątrz garażu.

Bramy segmentowe
Innym typem bram są wersje segmentowe. Jednocześnie dzieli się je na górne oraz boczne. Gdy otwiera się takie bramy nie zajmują one dodatkowej przestrzeni. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy podjazdy są krótkie. Do atutów takich bram zaliczyć można między innymi znacznie większą szczelność w stosunku do bram uchylnych. Sprawdzą się między innymi w garażach, które są ogrzewane czy też takich, które otwierane są bezpośrednio na drogę. Natomiast takie bramy warto jest wybierać z takich, które są w stanie zapewnić odpowiednią wytrzymałość. Wówczas wymiana sprężyn nie będzie konieczna w krótkim okresie czasu. Ma to duże znaczenie w kontekście możliwości dłuższego używania bram bez konieczności napraw. Pozwala to również ograniczyć koszty związane z koniecznością wymiany czy naprawy bram.