Kategorie
Napędy do bram

Podstawowe informacje dotyczące zakupu bramy garażowej

Posiadanie własnego domu to marzenie wielu osób. Wiąże się to przede wszystkim z ogromną wygodą oraz intymnością codziennego życia. Warto jednak pamiętać o tym, że aby osiągnąć taki poziom intymności i szczęścia, niezbędne jest podejmowanie samodzielnie wielu decyzji, często bez znajomości danego temat w odpowiednim stopniu. Typowym tego przykładem jest kwestia wyboru bramy garażowej. Czym powinny się takie bramy cechować, aby zapewniały możliwie największy komfort użytkowania?

Jaki rodzaj bramy?

Podstawową sprawą wyboru bramy jest określenie tego, czy ma to być brama rozwierana, uchylna, segmentowa, czy też może rolowana. Od tego, jaki konkretnie model się wybierze, zależeć będzie w ogromny stopniu to, ile dana brama będzie kosztowała, jak częste i kosztowne będzie musiało być jej serwisowanie, a także czy będzie mogła być zastosowana w przypadku każdego rodzaju garażu. Przykładowo bramy uchylne muszą mieć zapewnioną przestrzeń przed wejściem, ponieważ przy składaniu tak brama mocno zachodzi do przodu. Podobnie sprawa się ma w przypadku bram rozwieranych, które potrzebują tej przestrzeni na boki. Nie można również zapominać, że naprawa bram garażowych segmentowych, które uważane są za najlepsze, jest najbardziej kosztowna. Jak więc widać, coś za coś.

Ręczna czy automatyczna?

Kolejną sprawą, jaką trzeba rozważyć podczas wybierania bramy do barażu, jest to czy wybrać model zwykły, czy też może automatyczny? Nie da się ukryć, że modele automatyczne cieszą się największą popularnością. Ich wygoda za sprawą otwierania ich przy pomocy pilota, jest rzeczą bardzo pożądaną. Jest to jednak brama o wiele bardziej kosztowna i zawodna pod względem uszkodzeń. Z tego powodu zaleca się, aby wybierać np. bramy krispol, które cechują się co prawda wyższą ceną, lecz jednocześnie posiadają w sobie doskonałej jakości markowe siłowniki, które zapewniają zdecydowanie najlepszą kulturę pracy.

Bezpieczeństwo bramy garażowej

Gdy widzi się, jak pracują bramy przemysłowe krispol, widać jak wiele posiadają one czujników i systemów zabezpieczeń, które nie pozlewają zagrozić zdrowiu lub nawet życiu osób korzystających z takich bram. Podobne albo wręcz takie same systemy powinny znajdować się w możliwie największej ilości w tradycyjnych bram, ponieważ jakby nie patrzeć, brama garażowa to ogromny, ciężki i ruchomy element, który w przypadku niezachowania odpowiedniej ostrożności może stanowić bardzo duże zagrożenie. Liczne czujniki, systemy wykrywania kolizji, czy też silne hamulce na siłownikach, to absolutna podstawa podczas wybierania i kupowania dobrej bramy do garażu.