Kategorie
Napędy do bram

3 powody, dla których warto zakupić napęd bramy garażowej

Nadal otwierasz i zamykasz swoją bramę do garażu ręcznie? Sprawdź 3 powody, dla których warto zdecydować się na zamontowanie do niej specjalnego napędu!

Nowoczesny napęd bramy garażowej to dobra inwestycja, na którą decyduje się dzisiaj coraz więcej osób. Na rynku znajduje się szeroka gama napędów, które dostępne są także w bardzo atrakcyjnych cenach. Jakie są najważniejsze zalety zakupu takiej automatyki?

1. Wygoda każdego dnia
Wystarczy naciśnięcie przycisku na pilocie albo na smartfonie wyposażonym w specjalną aplikację, aby otworzyć lub zamknąć bramę garażową. To wyjątkowa wygoda dla każdego kierowcy, który będzie chciał wyjechać z garażu lub do niego wjechać!

Automatyczna praca bramy garażowej z pewnością przyda się też podczas niesprzyjającej pogody, na przykład w trakcie deszczu, w okresie zimowym. Wtedy nie trzeba wychodzić z samochodu. Dodatkowo warto wtedy zainwestować także w automatykę przeznaczoną do bramy wjazdowej na posesję. Wtedy z wnętrza swojego auta będzie można otworzyć bramę wjazdową i garażową jednocześnie.

2. Oszczędność czasu
Nowoczesny automat do bramy to również duża oszczędność czasu związana z wyjazdem i wjazdem do garażu. Najlepszej jakości automat do bramy pozwala na jej otwarcie lub zamknięcie zaledwie w około 10 sekund!

Przy otwieraniu i zamykaniu bramy garażowej pilotem można oszczędzić każdego dnia po kilka minut. Chociaż może wydawać się, że to niewiele, to jednak w rzeczywistości każdy kierowca z pewnością doceni ten atut. To duży plus również w okresie zimowym. Automatyka wraz z bramą segmentową albo rolowaną pozwoli na oszczędność czasu na odśnieżaniu – nie będzie konieczne, aby otworzyć bramę.

3. Większe bezpieczeństwo
Dzięki automatyce do garażu można cieszyć się również większym poziomem bezpieczeństwa swojego mienia. Brama może być ustawiona na samoczynne zamykanie po określonym czasie, na przykład po minucie. Nawet jeśli kierowca zapomni o jej zamknięciu, automatyka zadba o to samodzielnie.

Nie trzeba przy tym obawiać się, że może ona spowodować wtedy zagrożenie dla znajdujących się w okolicy osób, zwierząt czy mienia. Specjalne czujniki zatrzymają bramę wtedy, gdy wykryją w jej okolicy przeszkodę. O pracy automatyki będą informować także lampy sygnalizacyjne.

Aktualnie w automatach stosuje się różne siłowniki do bram, dzięki czemu można dostosować je indywidualnie do praktycznie każdego typu bramy garażowej – segmentowej, rolowanej, uchylnej, rozwieralnej czy przesuwnej. W związku z tym na taki komfort może pozwolić sobie właściciel każdego rodzaju bramy!